Využite zľavu 5% na všetky produkty BLANCO, FRANKE a SCHOCK. KÓD ⇢ ZLV5

FAQ

Nie je to také ťažké ako sa na prvý pohľad môže zdať, ale napriek tomu je nutné pri výbere drezu zohľadniť nasledovné:

Ako často bude drez využívaný? Varíte často a pre širokú rodinu, alebo drez využijete hlavne na občasné umytie šálky od kávy? Naša rada znie, čím častejšie používanie, tým viac funkcií a väčšiu vaničku by ste mali zvoliť.
Šírka skrinky, kde bude drez umiestnený ako aj jeho orientácia. Ak máte malú kuchynskú linku a nedostatok pracovnej plochy, zvoľte radšej drez bez odkvapu.

Materiál drezu:

 • Nerez – praktický, univerzálny, jednoduchý na údržbu a vhodný pre moderné interiéry.
 • Granit /silgranit, kamenina/ – vhodný pre každý štýl kuchyne. Vďaka širokému spektru farebných možností, ľahkej kombinovateľnosti s batériami a antibakteriálnym vlastnostiam sa radí medzi najobľúbenejšie materiály.
 • Keramika – voľba pre najnáročnejších. Vhodná prevažne do klasických a štýlových kuchýň, extra odolná voči poškodeniu si aj po dlhých rokoch používania zachováva svoj pôvodný vzhľad.
 • Kompozit - materiál je vyrobený zo 100% syntetického materiálu z prímesí sklených vlákien, ktoré zaručujú vysokú odolnosť a pevnosť pri použití v kuchyni. Materiál je 100% recyklovateľný a odolá krátkodobej teplote až do 300°C,

Montáž drezu – existuje viacero typov montáží pričom najčastejšie sa využíva montáž na pracovnú dosku. Pri každom dreze je uvedené typ montáže a nie všetky drezy sa hodia pre každý spôsob montovania, preto dbajte pri výbere drezu aj na túto vlastnosť.
Viac info o montáži drezu nájdete v našom článku o montáži kuchynského drezu.

Nezabudnite aj na doplnky - excentrické ovládanie, dávkovač saponátu, dizajnovo zladená batéria či špeciálne čistiace prostriedky zaručia komfort a jednoduchú údržbu drezu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako vybrať drez presne pre vás, všetky potrebné informácie nájdete v našom článku ako vybrať ten najlepší drez.

 

Nerez je ideálnym materiálom na výrobu kuchynských drezov vďaka mnohým vynikajúcim vlastnostiam. Dôležitým parametrom pre kvalitu drezov je zloženie a hrúbka ocele, ktorá ma vplyv na pevnosť a tuhosť drezu, stálosť vzhľadu drezu po dlhodobom používaní.
Nerezové drezy môžu mať hladký povrch, ktorý je nenáročný na údržbu, alebo profilovaný povrch, ktorý je odolnejší voči škrabancom.

Výhody nerezu:

 • Najvyššej kvality vďaka prísnej kontrole počas výroby drezu
 • Hygienický vďaka hladkému a bezpórovitému povrchu
 • Nehrdzavejúci materiál od prírody, cudzia hrdza sa dá ľahko odstrániť
 • Potravinovo nezávadný nakoľko neznehodnocuje chuť ani vzhľad potravín
 • Robustný keďže riad sa na ňom ľahko nerozbije, nárazy skôr stlmí
 • Odolný proti bežným domácnosti používaným kyselinám a fľakom napr. od kávy, čaju, ovocia či zeleniny
 • Ľahký na údržbu si aj po desaťročiach zachováva svoju hodnotu a lesk
 • Odolný proti teplotám až do 300 stupňov C
 • Farebne stály nemení svoju farebnosť ani pri dlhom pôsobení slnka
 • Samouzdravujúci vďaka pasívnej vrstve, ktorá sa pôsobením kyslíka neustále obnovuje

Viac o tejto téme sa dočítate v našom článku o nerezových drezoch.

V prípade že sa stále neviete rozhodnúť aký materiál je pre vás najvhodnejší, prečitajte si náš článok ako si vybrať ten najlepší drez.

 

Granitové drezy /v Blanco označované obchodným názvom Silgranit PuraDur/, bežne nazývané aj kameninové drezy sú vyrobené zo zmesí drveného kameňa /kremeň, žula/, akrylového spojiva a farbiva. Vďaka hodvábnemu povrchu majú na dotyk príjemný kamenitý charakter.
Sú odolné voči škrabancom, rozbitiu, vysokým teplotám. Taktiež sú hygienicky nezávadné a farebne stále a veľmi jednoduché na údržbu. Naše granitové drezy Blanco s patentovanou formulou Hygiene+Plus účinne bojujú proti špine a baktériám a pôsobia antibakteriálne.

Výhody materiálu Silgranit PuraDur

 • Ľahký na údržbu stačí iba špongia a voda
 • Odolný proti škrabancom preto sa pri bežnom krájaní kuchynskými nožmi nepoškodí
 • Odolný voči teplotám až do 280 stupňov C
 • Odolný voči rozbitiu napr. pri páde hrnca do vaničky
 • Hygienický vďaka patentovanej formule Hygiene+Plus
 • Potravinovo nezávadný takže potraviny možno pripravovať priamo na dreze
 • Odolný proti kyselinám používaným bežne v kuchyni
 • Farebne stály aj pri priamom slnečnom žiarení.

Viac o tejto téme sa dočítate v našom článku o granitových drezoch.

V prípade že sa stále neviete rozhodnúť aký materiál je pre vás najvhodnejší, prečitajte si náš článok ako si vybrať ten najlepší drez.

Keramika /v Blanco označovaná obchodným názvomKeramik PuraPlus/, to je najkrajšie spojenie prírody, funkčnosti a dizajnu. Ladné tvary, vysoká odolnosť voči škrabancom a oderom, vysokej teplote či škvrnám a farebná stálosť glazovaného povrchu prinášajú to najlepšie, čo si môžete dopriať vo vašej kuchyni.


Výhody materiálu Keramik PuraPlus:

 • Ľahký na údržbu vďaka hladkému povrchu a PuraPlus vrstve sa nečistoty sotva usádzajú
 • Odolný proti škrabancom (výnimkou sú keramické nože)
 • Odolný voči teplotám až do 280 stupňov C
 • Odolný voči rozbitiu napr. pri páde hrnca do vaničky
 • Hygienický s certifikátom ISEGA
 • Potravinovo nezávadný takže potraviny možno pripravovať priamo na dreze
 • Odolný proti kyselinám používaným bežne v kuchyni
 • Farebne stály aj pri priamom slnečnom žiarení

Viac o tejto téme sa dočítate v našom článku o keramických drezoch.

V prípade že sa stále neviete rozhodnúť aký materiál je pre vás najvhodnejší, prečitajte si náš článok ako si vybrať ten najlepší drez.

Inštalácia kuchynského drezu Blanco je jednoduchá. Stačia šikovné ruky a ísť krok po kroku podľa videa o montáži kuchynského drezu. Hlavný rozdiel pri montáži nerezového drezu je ten, že disponuje tesnením priamo od výroby. Pri granitových a keramických je potrebné použiť silikón.
Kuchynské drezy je možné namontovať do pracovnej dosky niekoľkými spôsobmi. Už pri výbere drezu je nutné vedieť, aký typ vloženia do pracovnej dosky preferujete. Niektoré drezy umožňujú viaceré typy osadenia, ale väčšina sa vyrába iba pre jeden spôsob montáže:


Zhora na pracovnú dosku:
Pri tomto spôsobe zabudovania sa drez položí zhora do výrezu drezu.

Do roviny s pracovnou doskou:
Obvodový lem drezu vytvára rovinu s pracovnou doskou bez opticky rušivých hrán.

Pod pracovnú dosku:
Táto montáž je vhodná pre pracovné dosky z kameňa, keramiky, skla a kompozitných materiálov, ktoré sú odolné voči vlhkosti.

Medzi pracovné dosky:
Drezy osadené medzi pracovné dosky nahrádzajú istú definovanú šírku pracovnej dosky.

Viac informácií si môžete prečítať v našom rozsiahlom článku spolu aj s videonávodom o montáži drezu

Granitové /silgranitové, kameninové/ drezy majú predvŕtané otvory pre batérie, dávkovače saponátu alebo ovládanie odtoku a sú označené nálepkou. Vyklepávajte ich zásadne z vrchnej (lícovej) strany drezu. Pred vyklepnutím skontrolujte, či sa nálepka neposunula zo stredu budúceho otvoru. Ak nie je stred budúceho otvoru označený nálepkou je nutné ho starostlivo vymerať a označiť. Pred vyklepávaním podložte drez zospodu z oboch strán čo najbližšie k vyklepávanému otvoru, ale mimo neho. Vyklepávajte pevnou oceľovou tyčou alebo trubkou o priemere do 20 mm. V prípade nutnosti po vyklepnutí dočistite otvor pilníkom.

Pre jednoduchšie pochopenie sme pre vás pripravili videonávod ako vyraziť otvory na granitovom dreze.Keramické drezy majú otvory komplet pripravené, z dôvodu povahy materiálu nie je možné robiť dodatočné otvory.

Nerezové drezy majú otvory kompletne pripravené. Niektoré modely umožňujú dorobenie ďalšieho otvoru prevŕtaním, alebo prestrihnutím. Na tento postup však treba špeciálne náradie a zručného majstra, pričom v prípade takéhoto zásahu do drezu padá záruka na drez.

Pre viac informácií si prečítajte náš detailný článok o montáži a vyrážaniu otvorov do drezu.

Najlepší spôsob ako predísť škvrnám je utrieť drez do sucha po každom použití.  Ak sa však objavia škvrny aj tak, odstráňte ich pomocou čistiaceho prostriedku vhodného pre čistenie nerezových drezov, ktorý rozpúšťa usadeniny vodného kameňa.

Odporúčame používať leštiacu pastu na Vami zvolený povrch.
Našu ponuku čistiacich prostriedkov nájdete tu.


Ak sa chcete dozvedieť viac o údržbe prečítajte si náš článok ako správne na údržbu drezu.

Nerezové drezy môžu mať  povrch z hladkého nerezu, hodvábne lesklého nerezu, alebo s matným povrchom z profilovaného nerezuNerezové drezy sa ošetrujú bežnými čistiacimi prostriedkami s použitím kuchynskej hubky /použite jemnejšiu časť hubky/. Hladký nerez je vhodné v pravidelných intervaloch ošetriť speciálnymi čistiacimi prostriedkami, ktoré odstraňuju škrabance a konzervuje povrch drezu. Pozrite si našu kompletnú ponuku čistiacich prostriedkov.Pamätajte na základné pravidlá:

 • drez čistite v smere kartáčovania povrchu
 • nikdy nepoužívajte agresívne čističe a hubky s drsným povrchom
Granit /silgranit, kamenina/ sa čistí veľmi ľahko. Škvrny a stopy po používaní ľahko odstránite s čistiacou hubkou a malým množstvom vody. Pre väčšie škvrny odporúčame použiť štandardné komerčné čistiace prostriedky alebo špeciálne čistiace prostriedky danej značky.

Pri umývaní mastných riadov ostávajú na povrchu granitového drezu fľaky a nečistoty. Pre ich odstránenie nanesieme na hubku bežný čistiaci prostriedok a mastné fľaky odstránime. Na povrchu granitu môže kovový riad - hrnce zanechať metalové škvrny. Tieto škvrny sa dajú ľahko odstrániť bežným čistiacim prostriedkom na riad. Naneste ho na hubku a na vyčistenie použite drsnejšiu stranu hubky.Ak sa chcete dozvedieť viac o čistení drezov, navštívte náš blogový článok o správnej údržbe drezu.

Špina a fľaky na keramickom dreze sa dajú odstrániť bežným čistiacim prostriedkom na riad, klasickou hubkou a vodou. Čistiaci prostriedok nanesieme na hubku, odstránime všetky fľaky a nečistoty, a nakoniec po očistení drez opláchneme vodou a vytrieme do sucha. Podľa typu tvrdosti vody sa môžu na povrchu keramiky vytvoriť usadeniny vodného kameňa, ktoré sa dajú odstrániť čistiacimi prostriedkami ktore čistia, leštia a konzervujú keramický povrch, odstránia nečistoty a kovové otery, ale aj mastnotu a vodný kameň. Vyberte si z našej ponuky čistiacich prostriedkov.
Ak sa chcete dozvedieť viac o čistení drezov, navštívte náš blogový článok o správnej údržbe drezu.

Poškriabaniu nerezového drezu sa nedá zabrániť. Nerezová oceľ sa vždy poškriabe, je to prirodzená vlastnosť materiálu. Pretože drez je po výrobe preleštený, budú spočiatku škrabance viditeľné. Dlhším používaním a čistením vznikne na povrchu drezu patina a škrabance nebudú tak viditeľné. Používaním špeciálnych čistiacich a konzervačných prostriedkov dochádza k ošetreniu škrabancov a navráteniu pôvodného matného lesklého vzhľadu.


Ak sa chcete dozvedieť viac o údržbe jednotlivých materiálov drezu prečítajte si náš blogový článok o správnej údržbe drezu.

Jednoducho a stručne je to orientácia hlavnej vaničky drezu, čiže umiestnenie vaničky pri pohľade na drez zhora.

Na našej stránke drezydokuchyne.sk nájdete vždy pri produkte údaj o orientácii drezu.

Obojstranný drez:
Univerzálny drez, ktorý sa dá namontovať ako ľavý aj pravý variant.

Pravý drez:
Má vaničku pri pohľade zhora vpravo a nie je možné ho otočiť na opačnú stranu.

Ľavý drez:
Má vaničku pri pohľade zhora vľavo a nie je možné ho otočiť na opačnú stranu.

Špecifický drez:
Drez, ktorý má špecifický tvar, bez možnosti jeho otáčania alebo opačnej varianty. Je možné namontovať ho iba jedným spôsobom. Typickým príkladom špecifických drezov sú rohové drezy alebo aj drezy s jednou vaničkou bez odkvapávacej plochy.

Ak máte záujem o viac informácií ohľadom drezov, prečítajte si naše tipy a triky

Veľkosť a tvar drezu zásadne ovplyvňujú jeho funkčnosť, preto by ste pri výbere mali dbať na tieto vlastnosti. Tu nájdete stručný prehľad o tvaroch drezov v našej ponuke:


Jednodrez

 • s jednou vaničkou bez odkvapu
 • vhodný do malých priestorov a malé domácnosti

Jednodrez s prídavnou vaničkou

 • s hlavnou vaničkou a prídavnou vaničkou bez odkvapu
 • vhodný do malých priestorov a malé domácnosti

Jednodrez s odkvapom

 • s jednou vaničkou s odkvapom
 • vhodný do bežných priestorov pre malé a stredne veľké domácnosti bez umývačky riadu

Jednodrez s prídavnou vaničkou a odkvapom

 • s jednou vaničkou a prídavnou vaničkou s odkvapom
 • vhodný pre stredne veľké domácnosti bez umývačky riadu

Dvojdrez

 • s dvoma vaničkami bez odkvapu
 • vhodný do väčších priestorov pre stredne veľké a veľké domácnosti

Dvojdrez s odkvapom

 • s dvoma vaničkami s odkvapom
 • vhodný do väčších priestorov pre stredne veľké a veľké domácnosti bez umývačky riadu

Rohový drez

 • s jednou alebo dvoma vaničkami s odkvapom 
 • vhodný do väčších priestorov pre stredne veľké a veľké domácnosti bez umývačky riadu
Hĺbka kuchynského drezu ovplyvňuje pohodlie pri práci v kuchyni.

Bežná hĺbka drezov je 15 - 16 cm, čo však nemusí postačovať v prípade väčšieho riadu hlavne hrncov, zvlášť ak kuchynská batéria nie je vybavená vysúvateľnou sprškou. Drezy s hĺbkou 18 – 20 cm XL vaničkami sú praktickejšie, ale z pohľadu ergonómie menej vhodné pre vyšších ľudí.

Ak sa chcete dozvedieť viac o drezoch, vhodnosti použitia ich tvarov v kuchyni prečítajte si náš článok o tom ako si vybrať ten najlepší drez.

V našom e-shope u všetkých ponúkaných drezov nájdete údaj o minimálnej šírke skrinky do ktorej je možné drez namontovať. Takisto si môžete tento parameter zvoliť pri filtrovaní drezov.


Daný rozmer skrinky je minimálny, preto je možné namontovať do skrinky s uvedenou šírkou aj menší drez, nikdy však nie väčší. V zásade platí  že napr. pre drez s dĺžkou nad 60 cm nie je možné namontovať do skrinky so šírkou 60 cm, ale drez s dĺžkou 45 cm je možné namontovať aj do skrinky so šírkou 60 cmRohové drezy sa montujú do rohových skriniek, väčšinou s rozmerom 90 cm šírka x 90 cm hĺbka skrinky.

Ak sa chcete dozvedieť viac o drezoch a ich správnom výbere, prečítajte si náš článok o tom ako si vybrať ten najlepší drez.

Pomocou excentrického ovládania výpuste, ktoré je zložené z lanka a otočného kolieska, sa diaľkovo otvára a zatvára sitková výpusť drezu. Keďže je otočné koliesko ovládania umiestnené na okraji drezu, drez je možné vypustiť bez nutnosti vloženia ruky do vody.


Prečítajte náš detailný článok o tom ako si vybrať ten najlepší drez.

Tiahlo je svojou funkcionalitou rovnaké ako excentrické ovládanie, namiesto otočného kolieska sa mechanizmus ovláda vyťahovaním a zatláčaním tiahla na okraji drezu.


Ak sa chcete dozvedieť dozviete viac o ďalších zaujmavých funkcionalitách drezu prečitajte si náš detailný článok o tom ako si vybrať ten najlepší drez.

Výpuste sa v súčasnosti v dvoch typoch - s 3 1‘‘ ventil priemerom výpuste 92mma starší typ 1 1‘‘ ventil svýpusťou s priemerom 60 mm hlavne pre drezy  v akciovom cenovom segmente.

3 1‘‘ ventil – 92 mm vybavený vyberateľným kovovým sitkom pre jednoduché čistenie.
1 1‘‘ ventil – 60 mm vybavený gumovou zátkou.
Pre lepší komfort odporúčame výber drezu s výpusťou 92 mm, ktorú je možno skombinovať s excentrickým ovládaním, či použiť pri montáži drviča kuchynského dopadu.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte náš detailný článok o tom ako si vybrať ten najlepší drez.

Prepad je malý otvor na bočnej strane vaničky alebo na odkvapovej ploche drezu, ktorý slúži ako poistka proti pretečeniu vody z drezu a zároveň nechcenému vytopeniu kuchyne. V súčasnosti sú prepady dizajnovo riešené rôznymi typmi krytiek a sú tak nie len funkčnou časťou drezu, ale definujú aj jeho celkový dizajnový charakter.


Bližšie info nájdete v našom detailnom článku o tom ako si vybrať ten najlepší drez.

Kuchynské batérie možno rozdeliť do troch základných skupín povrchových materiálov – metalické batérie, granitové batérie, keramické batérie.


Metalické batérie sú najuniverzálnejším typom batérie vďaka ich kombinovateľnosti s drezmi, či už ide o nerezové, granitové alebo keramické drezy. Podľa typu povrchovej úpravy možno metalické batérie rozdeliť na nerezové, chrómové alebo mosadzné batérie.

Granitové batérie /Silgranit-look/ sú vyrobené z kovu s povrchovým nástrekom vo farebnom prevedení totožnom s farbami silgranitu Blanco drezov. Na prvý pohľad je zrejmé, čím sa odlišujú od ostatných typov batérii, a to širokou paletou farebných variácií.

Keramické batérie /Keramik-look/ sú vyrobené z kovu s povrchovým nástrekom vo farebnom prevedení totožnom s farbami keramiky Blanco drezov. Hlavnou výhodou keramických batérií je ich hygienická nezávadnosť a jednoduchá starostlivosť.

Výhody a porovnanie jednotlivých materiálov nájdete v blogu o všetkom, čo potrebujete vedieť o materiáloch pre drezové batérie.

Nemusíte sa báť, montáž je naozaj jednoduchá, stačí postupovať podľa videonávodu krok za krokom.


Pozrite si podrobný postup montáže a videonávod.

Na čo nezabudnúť pred montážou batérie?

Nainštalujte na prívodné potrubie rohové ventily so sitkom – zabránite tým prenikaniu nečistôt z vodovodného potrubia do batérie, čím ju ochránite pred poškodením.

Prečistite prívodové hadice odpustením vody z každého rohového ventilu – odstránite tým nečistoty vzniknuté pri montáži kuchyne, nechajte odpustiť minimálne 5l vody.

Inštalujte filtračné zariadenie –  pokiaľ máte v domácnosti problém s tvrdou alebo vápenitou vodou

Pri namontovaní vysokej alebo ťažšej batérie sa môže vyskytnúť jemné kývanie. Nie je to nič neobvyklé a v žiadnom prípade to neznamená, že je batéria chybná. Stačí priskrutkovať podložku pod batériu a problém je vyriešený.
Na bežné čistenie použite mydlovú vodu alebo saponát na umývanie riadu. V žiadnom prípade však nepoužívajte tekuté čistiace krémy, ktoré by mohli poškodiť povrch batérie. V prípade vápenatých usadenín odporúčame použiť špeciálne prostriedky, ktoré efektívne odstraňujú vodný kameň, sú šetrné ku všetkým povrchom a tiež k životnému prostrediu.


Viac informácii o údržbe batérií si prečítajte v našom blogu na tému, ako sa správne postarať o kuchynskú batériu.

V prípade, že máte drez umiestnený v oblasti okna, je potrebné zvoliť batériu pred okno, ktorá sa dá sklopiť alebo zasunúť. V našej ponuke máme pre vás pripravené riešenie tohto problému v podobe kuchynských batérií pred okno


Viac informácií o tomto type batérii si prečítajte v našom blogu o tom, akú batériu pre drez zvoliť v priestore pred oknom.

Batérie so sprškou – alebo inak nazývané batérie s výsuvnou sprchou – sú kuchynské batérie, ktorých hlavica je upevnená na hadici. Vďaka tomu pri práci s nimi nie ste obmedzovaní fixnou pozíciou batérie.Tento typ batérie využijete hlavne pri umývaní väčších nádob, ktoré sa vám nezmestia do drezu, alebo ak robíte s väčším objemom riadu.


Viac informácii sa dozviete z nášho blogu o batériách s výsuvnou sprchou.

Najkvalitnejšie batérie majú keramické kartuše, tie menej kvalitné batérie majú kartuše plastové. Práve plastové kartuše môžu byť hlavným dôvodom zatekania, pretože ich tesniaca funkcia je veľmi slabá.

Najväčšou nevýhodou plastovej kartuše je prípad, ak začne batéria pretekať alebo sa zasekávať a je potrebné vymeniť celú batériu. Pri keramickej kartuši stačí vymeniť iba súčiastku a batéria je ako nová.

Všetky kuchynské batérie Blanco v našej ponuke majú keramické kartuše, preto sa môžete spoľahnúť na ich dlhú životnosť.

V prípade, že si zvolíte metalickú batériu s nerezovou povrchovou úpravou, farba drezu a batérie sa nemusí absolútne zhodovať. Je to hlavne z toho dôvodu, že pri kuchynskej batérii ide o nanesenie nerezovej farby, pričom pri dreze sa jedná o materiál, z ktorého bol vyrobený. Samozrejme, farebnú odchýlku nie je na prvý pohľad poznať, avšak považujeme za nevyhnutné vás aj o takýchto detailoch oboznámiť.
Áno, naše batérie sú zdravotne nezávadné a na rozdiel od nekvalitných batérií u nás máte záruku, že chránite svoje zdravie.

Spoločnosť Blanco necháva svoje batérie dobrovoľne testovať podľa požiadaviek vyhlášky o pitnej vode v spoločnosti DVGW CERT GmbH (certifikované pracovisko Nemeckého združenia pre plyn a vodu e.V.). Vďaka týmto medzinárodne uznávaným testom je spoločnosť Blanco držiteľom certifikátu DVGW po vyhodnotení výsledkov testov inštitútmi LGA (Krajský priemyselný úrad) a TZW (Vedecké centrum pre vodu).

Na našom blogu sa dočítate všetko o testovaní kvality produktov Blanco.

Drvič kuchynského odpadu je elektrické zariadenie, ktoré sa montuje pod osadený kuchynský drez a slúži na rozdrvenie a rozomletie zvyškov z potravín na drobné čiastočky. Tie sa potom za pomoci vody odplavujú cez odpadovú rúru do kanalizácie.


Pre detailnejšie informácie si prečítajte náš článok Drvič odpadu - ekologický pomocník, ktorý vam ušetrí veľa času

Pred zapnutím drviča odpadu je potrebné pustiť prúd studenej vody. Následne tlačidlom spustíme drvič a pomaly sypeme odpadky. Tie dopadajú na rotujúci tanier, ktorý pri veľkej rýchlosti posúva zvyšky na okraj drviacej komory, kde ich „ostrúha“ na menšie čiastočky a tie spolu s vodou odtekajú do kanalizácie.


Pre detailnejšie informácie si prečítajte náš článok Drvič odpadu - ekologický pomocník, ktorý vam ušetrí veľa času

Drviče kuchynského odpadu majú nespočetné množstvo výhod, preto spomenie aspoň zopár: ochrana prírody, pohodlnosť, zamedzenie zápachu z koša alebo upchatiu sifónu a mnoho ďalšieho.


Na našom blogu  sme si pre vás pripravili článok o hlavných výhodách drvičoch kuchynského odpadu.

Vo všeobecnosti je možné drviť všetko, čo vie príroda rozložiť. Drvič kuchynského odpadu je vhodný aj na drvenie tvrdých materiálov, akými sú napr. kosti. V drviči odpadkov môžete drviť: šupky od zemiakov, prípadne aj celé zemiaky, odrezky mäsa, šupy z ovocia a zeleniny, kuracie kosti, škrupiny z vajec alebo orechov, staré pečivo, kávovú usadeninu, papierové vreckovky a mnoho iného. Čomu by ste sa však mali vyvarovať, to sú materiály ako sklo, plasty, kukuričné šupy, morské mušle atď. – teda veci, ktoré príroda nedokáže rozložiť.


V našom článku sa dočítate detailné informácie o tom, čo môžete hodiť do drviča odpadu.

Drvič kuchynského odpadu nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť, pretože ide o samočistiace zariadenie. Avšak pri drvení odporúčame používať studenú vodu. Je to hlavne z dôvodu ochladzovania motora a tiež pri drvení je studená voda najlepšia voľba na odstránenie mazľavých zbytkoch.


Prečítajte si aj návod, ako prevoňať či dôkladne prečistiť drvič odpadu.

Nové drezy sú už štandardne prispôsobené požadovaným parametrom pre drviče odpadu. Problém by mohol nastať pri starom type drezov. Ideálna veľkosť je 9 cm svetlý priemer – vonkajší priemer s vyfrézovanou obrubou na gumové tesnenie (to znamená, čo vidíte zvrchu, čiže cca 11-11,5 cm).
Vo väčšine prípadov je vhodný, pretože drvič je štandardne vyrábaný na priemer odpadového potrubia 40 mm / 50 mm.
Pri drvičoch odpadu platí také pravidlo, že výška odpadovej rúry v stene nesmie presahovať stred výpuste drviča. Čím je odpadové potrubie umiestnené nižšie, tým je prietok odpadovej vody lepší. Ideálna je výška odpadu maximálne do 40 cm od podlahy.
Najlepšia možnosť je mať zásuvku (220V) namontovanú do drezovej skrinky, do ktorej zapojíme samotný drvič odpadu. Alternatívou môže byť využitie predlžovacieho kábla.
Drvič uvediete do chodu stlačením pneumatického tlačidla. Opätovným stlačením ho zase vypnete. Drvič je tiež možné zapnúť aj cez elektrický vypínač na stene, čo je však náročnejšie na montáž.

Tlačidlo je dobré mať hneď po ruke, čiže buď na pracovnej doske, alebo namontované do drezu, prípadne ako sme spomínali vyššie – ako vypínač na stenu, čo je však náročnejšie na montáž a dĺžku prípravy.

Nemusíte sa báť, drvič má v sebe zabudovanú tzv. tepelnú poistku, ktorá by mala proces drvenia zastaviť, aby nedošlo k prehriatiu a preťaženiu drviča.

V prípade, že vám do drviča kuchynského odpadu spadla napr. kovová lyžička, postup je nasledovný:
Zastavte prívod studenej vody a drvič odpojte zo zdroja elektrickej energie. Vyberte kovovú lyžičku a ďalší odpad. Po vybratí je dobré overiť funkčnosť drviča, a to otáčaním kruhového taniera v smere a tiež protismere hodinových ručičiek pomocou pribaleného kľúča zo spodnej strany drviča. Ak je pohyb uvoľnený, nechajte drvič postáť približne 3-5 minút. Následne ho znova zapojte a resetujte jednotku stlačením červeného tlačidla umiestneného na spodku drviča.

Naše košové systémy je možné namontovať do skriniek so šírkou 30 až 90 cm. Základné pravidlo pri výbere košového systému je to, že sa musíte držať šírky skrinky.


Pre viac informácii o košových systémov si prečítajte náš blog, ako vhodne zvoliť zabudovaný košový systém.

V ponuke nášho e-shopu nájdete výsuvné koše, ktoré sú zabudované do skrinky s vlastným výsuvným systémom alebo využívajúc zásuvku v skrinke, a koše, ktoré sa montujú na dvierka kuchynskej skrinky.

Všetky odpadkové koše Blanco majú praktické nádoby na odpad z kvalitného plastu, ktoré sa ľahko vyberajú a čistia.

Pre viac informácii o košových systémov si prečítajte náš blog, ako vhodne zvoliť zabudovaný košový systém.

Montáž tohto príslušenstva je rovnako jednoduchá ako jeho napĺňanie. Je možné ju vykonať buď do otvoru v dreze, alebo u vybraných modelov aj do otvoru v pracovnej doske. Dôležitým údajom je maximálna hrúbka dosky, na ktorú možno dávkovač namontovať – tú nájdete v technickom nákrese každého produktu.


Postup montáže je jednoduchý. Do otvoru sa uchytí hlavná časť, následne sa nasadí nádoba na saponát a po jej naplnení sa vloží dávkovací element s pumpičkou.

Pozrite si kompletný prehľad ponuky dávkovačov saponátu.

O stave vašej objednávky vás budeme pravidelne informovať e-mailom. Ak ste registrovaný zákazník, stav objednávky zistíte priamo na stránke po prihlásení sa do svojho konta na drezydokuchyne.sk.
Nie, produkty sa vyrábajú v štandardizovaných rozmeroch.
Možnosť stornovať objednávku máte až dovtedy, kým vašu objednávku potvrdíme. Objednávku je možné stornovať výlučne písomnou formou e-mailom na adresu servis@drezydokuchyne.sk alebo poštou na adresu spoločnosti webniture, s.r.o., Tomášikova 16550/3A, 821 01 Bratislava. 
Pred doručením zásielky Vás budeme informovať e-mailom o jej expedovaní z nášho skladu s možnosťou sledovania jej pohybu. Takisto dostanete SMS z DPD s infromáciou o sledovaní balíka a predpokladanom termíne dodania.

V deň doručenia zásielky Vás bude kontaktovať kuriér DPD prostredníctvom SMS alebo telefonicky o presnom hodinovom intervale, v ktorom Vám privezie balík. 

Používame kvalitnú a bezpečnú platobnú bránu certifikovanú Národnou bankou Slovenska a všetky transakcie šifrujeme najbezpečenjším certifikátom EV SSL


Pri objednávke: 

 • Platba platobnou kartou Visa, Mastercard, Maestro
 • Okamžité platby UniPlatba, ČSOB, TatraPay, Sporopay, VÚB platby, Poštová banka
 • Bankové prevody cez internetové bankovníctvo väčšiny slovenských bánk

V procese objednávky si zvolíte spôsob platby. Pri prevode na účet si vyberiete platobné tlačidlo Vašej banky. V priebehu okamžiku budete presmerovaný do internet bankingu Vašej banky. Tam po prihlásení budete mať preddefinovanú sumu za tovar, ktorú platíte, variabilný symbol aj číslo protiúčtu. Preddefinované údaje Vám ušetria čas a máte istotu, že všetky údaje sú správne zadané.

Na dobierku /maximálna hodnota objednávky 500 EUR/:
Kuriér DPD od Vás pri dodaní tovaru bude akceptovať nasledovné formy platby:

 • Platba v hotovosti
 • Platba platobnou kartou
 • Platba prostredníctvom služby Viamo
Všetko je 100% bezpečné s najvyššou možnou ochranou.


Používame platobný systém, ktorý je certifikovaný Národnou Bankou Slovenska a zároveň spĺňa požiadavky Európskej Centrálnej Banky.

Takisto využívame najvyššiu formu zabezpečenia a šifrovania údajov certifikátom EV SSL. Túto najvyššiu formu ochrany používajú banky pre internetbanking a spoznáte ich podľa zeleného označenia https a zeleného názvu firmy, ktorá vlastní certifikát, v našom prípade webniture, s.r.o.

To znamená, že všetky údaje sú ochránené nielen certifikovanou platobnou bránou, ale aj najbezpečnejším šifrovaním.

Navyše je náš e-shop má renomovaný certifikát SAECktorý garantuje bezpečný nákup.

Cena dopravy je:

a/ 0 EUR pre všetky objednávky nad 100 EUR

b/ 6,00 EUR pre objednávky do 99 EUR s dodaním kuriérom k vám domov pre produkty do 30 kg a max. rozmere balenia 110 cm

c/ 6,00 EUR pre objednávky do 99 EUR v prípade osobného odberu na výdajnom mieste DPD Pickup pre produkty do 30 kg a max. rozmere balenia 100 cm

d/ 15 EUR pre objednávky do 99 EUR s dodaním kuriérom k vám domov pre produkty s hmotnosťou 30 - 50 kg

e/ 20 EUR pre objednávky do 99 EUR s dodaním kuriérom k vám domov pre produkty s hmotnosťou nad 50 kg

f/ 0 EUR pri produktoch s označením doprava zadarmo

Cenu dopravy pre Vašu objednávku uvidíte vždy v nákupnom košíku podľa vybraných položiek nákupu.

Keď je tovar na sklade, snažíme sa o jeho okamžitú expedíciu. Bežná dodacia lehota na skladový tovar je 2 pracovné dni od potvrdenia objednávky a platby v prípade, že realizujete platbu pred dodaním.

V prípade, že tovar nie je na sklade a je nutné ho objednať u výrobcu, dodacia lehota je približne 1-2 týždne. Predpokladaný termín dodania je uvedený pri každom produkte v eshope.

Tovar zasielame kuriérskou spoločnosťou DPD na vami zvolenú adresu vo vopred dohodnutom termíne. V prípade osobného odberu je tovar zaslaný na výdajné miesto DPD Pickup, ktoré si zvolíte počas objednávky.


Dovoľujeme si Vás upozorniť, že z dôvodu povahy niektorých produktov /hmotnosť, rozmery/ je tovar na osobný odber možnédodať len na odberné miesta DPD Pickup, ktoré sa Vám zobrazia v zozname počas objednávacieho procesu.

Využite túto možnosť prevzatia tovaru v čase, ktorý Vám vyhovuje. Aby sme k Vám boli všade blízko, osobný odber je možné zrealizovať v niektorom z odberných miest DPD Pickup na Slovensku. Stačí, ak počas objednávky zvolíte túto možnosť dodania tovaru. Zoznam odberných miest nájdete počas objednávacieho procesu.


Dovoľujeme si Vás upozorniť, že z dôvodu povahy niektorých produktov /hmotnosť, rozmery/ je tovar na osobný odber možné dodať len na odberné miesta DPD Pickup, ktoré sa Vám zobrazia v zozname počas objednávacieho procesu.

Bližšie info o tejto službe nájdete na tejto stránke

Garancia vrátenia peňazí 100 dní je služba, ktorú poskytujeme ako samozrejmosť. Postaráme sa o vyzdvihnutie tovaru a všetko vybavíme za vás úplne zadarmo na naše náklady. Zároveň, ak nespĺňate podmienky Garancie vrátenia peňazí 100 dní, u nás máte právo vrátiť tovar bez udania dôvodu až do 30 dní od zakúpenia.


Podrobné podmienky pre vrátenie tovaru ako aj podmienky Garancie vrátenia peňazí 100 dní nájdete v našich obchodných podmienkach.

Najrýchleším spôsobom je podanie reklamácie pomocou tohto formulára.


Reklamáciu je možné podať výlučne písomnou formou prostredníctvom reklamačného formuláru, e-mailom na adresu servis@drezydokuchyne.sk, alebo poštou na adresu spoločnosti webniture, s.r.o., Tomášikova 16550/3A, 821 01 Bratislava.
Pre rýchle posúdenie reklamácie budeme potrebovať od Vás čo najviac podkladov, fotiek poškodenia a dostatočný opis chyby.
Po obdržaní reklamácie Vás budeme ihneď kontaktovať s informáciami o ďalšom postupe tak, aby sme všetko vybavili čo najrýchlejšie k Vašej spokojnosti.

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že reklamácie nie je možné uplatniť na poškodenia uvedené v reklamačnom poriadku.

V prípade reklamácie nemáte žiadne starosti so zasielaním tovaru. V prípade, že bude nutné poškodený tovar vrátiť, jeho vyzdvihnutie a dopravu zabezpečíme my. Presný termín vyzdvihnutia reklamovaného tovaru s vami dohodneme a zariadime všetko potrebné pre jeho rýchlu výmenu.

U špecifických reklamácií využívame služby servisného technika, ktorý preverí oprávnenosť reklamácie priamo u vás doma.

K reklamácii je potrebné dodať: kompletne reklamovaný tovar /po dohode o nutnosti jeho dodania/, kópiu daňového dokladu, ktorá slúži zároveň ako záručný list, detailný popis poškodenia a fotky poškodenia.
Reklamáciu riešime v čo najkratšom možnom termíne a o priebehu riešenia vás budeme pravidelne informovať. Urobíme všetko pre to, aby sme reklamáciu vybavili v dobe kratšej, než je zákonom stanovená lehota 30 dní.
Pokiaľ ide o chybu, ktorá sa prejavila do 30 dní od kúpy, je potrebné zaslať tovar so všetkým príslušenstvom. Ak ide o reklamáciu po 30 dňoch od kúpy, stačí poslať samotný produkt.

Nezabudnite, že o potrebe zaslania reklamovaného tovaru Vás budeme informovať a jeho vrátenie urobíme v našej réžii, preto ho nezasielajte bez nášho vyzvania.

O priebehu reklamácie Vás budeme pravidelne informovať mailom, alebo telefonicky. V prípade otázok nás môžete kedykoľvek kontaktovať, radi Vám všetko zodpovieme.
Ak bola reklamácia ukončená opravou, exkluzívne vám vždy predĺžime záručnú lehotu o 30 dní bez ohľadu na fakt, že reklamácia bola vybavená v kratšom čase.
Predĺžená záruka až 36 mesiacov

Za kvalitu nami predávaných produktov sa nebojíme postaviť a preto Vám exkluzívne ponúkame záruku na všetky produkty až 36 mesiacov. Podmienky predĺženej záruky nájdete v obchodných podmienkach.

Doprava zadarmo
Pri nákupenad 80 EUR, alebo u produktov s označením “doprava zadarmo” Vám objednávku doručíme zadarmo kamkoľvek v Slovenskej republike.

100 dní garancia vrátenia peňazí
Exkluzívne iba u nás máte možnosť kupovať úplne bez starostí. Ak sa vám objednaný produkt nebude páčiť, máte až 100 dní na jeho vrátenie. Prečítajte si kompletné podmienky garancie vrátenia peňazí.

Najnižšia cena na trhu
Ceny produktov u konkurencie pravidelne sledujeme, preto Vám garantujeme najvýhodnejšie ceny na trhu. Pokiaľ nájdete rovnaký tovar za nižšiu cenu, stačí ak do poznámky pri objednávke vložíte konkurenčnú webovú linku a cenu Vám dorovnáme. Uvedená ponuka sa nevzťahuje na výpredajový tovar, alebo tovar určený do tretích krajín.

Rýchla expedícia tovaru
Vďaka skladovým zásobám najpredávanejších produktov, rýchlym procesom administratívy objednávok a profesionálnemu riešeniu logistiky vám dodáme tovar čo najskôr. Predpokladaný termín dodania tovaru je vždy uvedený pri každom produkte na eshope.

Bezplatné vrátenie tovaru
V prípade, že sa rozhodnete vrátiť tovar stačí, pokiaľ nás o tejto skutočnosti budete informovať. Následne s Vami dohodneme spôsob vyzdvihnutia tovaru u Vás doma a proces vrátenia peňazí. Všetko v našej réžii, bez problémov a starostí, či akýchkoľvek poplatkov pre Vás. Jednoducho, rýchlo, transparentne a zadarmo.

Značkové produkty
Pri výbere nami predávaných produktov sa riadime nielen odporúčaniami výrobcov, ale aj dlhoročnou praxou a vlastným testovaním. Preto máte záruku toho, že za Vaše peniaze dostanete kvalitný produkt, ktorý Vám bude dlhodobo a dobre slúžiť.

Autorizovaný predajca
Predávame iba produkty oficiálnej distribúcie, preto u nás máte záruku, že v prípade reklamácie nevznikne problém s jej rýchlym riešením zo strany výrobcu.

Profesionalita, osobný prístup
Sme profesionáli, ktorí pôsobia v segmente nábytku, predaja a maloobchodu už vyše 10 rokov. Práca je pre nás koníčkom, ktorému sa plnohodnotne venujeme. Pravidelne sledujeme trendy a odborne sa vzdelávame, preto u nás dostanete dobrú radu a riešenie, ktoré vám bude najlepšie vyhovovať.

Záručný a pozáručný servis
V prípade nutnosti zabezpečíme záručnú opravu servisným technikom na vybrané značky priamo u vás doma. Taktiež na vybrané značky zabezpečíme náhradné diely na produkty až 5 rokov po záručnej lehote.

Sme tím profesionálov, ktorí pôsobia v segmente nábytku, predaja a maloobchodu už vyše 10 rokov.


Prešli sme si praxou vo veľkých firmách, budovaním nových projektov od bodu 0, postavením sa na vlastné “podnikateľské” nohy, pričom vždy sme pracovali s nadšením a dôrazom pre detail.

Po rokoch skúseností sme sa rozhodli zúžitkovať našu prax a skombinovať ju s profesionálnym a zároveň ľudským prístupom. Vieme, že najdôležitejší je spokojný zákazník, a tomu podriaďujeme všetky procesy vo firme. Táto práca nie je pre nás iba spôsob obživy, ale je to náš koníček, ktorý nás neuveriteľne baví a napĺňa.

Vyhľadávame nové výzvy a všetky prekážky riešime hlavne k spokojnosti našich zákazníkov. Vždy sa snažíme pracovať profesionálne, ale zároveň ľudsky tak, ako by sme robili pre našich kamarátov či blízkych známych.

Spolupracujeme iba s najprestížnejšími značkami kuchynských drezov, batérií spotrebičov a príslušenstva. Všetky produkty pochádzajú z originálnej Slovenskej distribúcie čomu zodpovedá aj kvalita a bezproblémový záručný a pozáručný servis.
Špeciálne akcie, VIP ponuky, aktuálne novinky, vernostné zľavy... To sú len niektoré z výhod, ktoré majúiba registrovaní zákazníci. Nebudeme vás obťažovať SPAMom, ani my ho nemáme radi. Dostanete iba kvalitné, atraktívne a zaujímavé informácie a ponuky.
U nás môžete nakupovať aj bez registrácie. Stačí zvoliť v nákupnom procese možnosť nákup bez registrácie.

Nákupom bez registrácie však strácate výhody registrovaného zákazníka – administráciu objednávok, špeciálne ponuky, či upozornenia na nové produkty a akcie.

V nákupnom košíku zadajte svoje užívateľské meno a heslo, ktoré ste si zvolili pri registrácii, alebo využite možnosť prihlásenia cez Facebook či Google+.
Nič sa nedeje, zašleme vám nové heslo na vami zadaný email. Stačí ak v sekcii Prihlásiť požiadate o nové heslo kliknutím na políčko Zabudnuté heslo a vyplnením vášho prihlasovacieho e-mailu.
Prihláste sa do svojho konta a v nastaveniach kliknite na možnosť zmena hesla. Pokiaľ ste heslo zabudli, môžete si vygenerovať nové heslo, ktoré vám príde na prihlasovací e-mail.
Ctíme si súkromie každého návštevníka a zákazníka našej stránky a preto Vaše osobné údaje sú u nás v absolútnom bezpečí.


Získavame iba tie osobné údaje, ktoré sú potrebné na uzatvorenie kúpnej zmluvy, informovanie o stave objednávky a sprostredkovanie doručenia tovaru, pričom bez týchto údajov nie je možné prijatú objednávku spracovať. V našom e-shope je možné kupovať aj bez nutnosti registrácie, ale registrovaní zákazníci môžu využívať výhody administrácie objednávok, či špeciálnych ponúk.

Bližšie informácie o spracovaní osobných údajov.

Súbor cookie je malý dátový súbor, ktorý môže byť do prehliadača odosielaný pri návšteve webových stránok a ukladaný do vášho zariadenia (počítača, tabletu, smartphonu či iného zariadenia). Pomocou tohoto súboru si webová stránka uchováva informácie o vašich krokoch a preferenciách (napríklad jazyk, veľkosť písma a pod.), takže pri opätovnom navštívení tejto stránky ich opäť nemusíte uvádzať
Na našej stránke používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby a servis pre našich zákazníkov. Používaním stránok prevádzkovaných na stránkach drezydokuchyne.sk vyjadrujete prevádzkovateľovi webniture, s.r.o. súhlas s použitím cookies v súlade s nastavením prehliadača. Všetky údaje sú anonymné a o užívateľovi nie sú zaznamenané žiadne osobné údaje, ani údaje, ktoré by mohli viesť k identifikácii jeho osoby.
Naším cieľom je neustále zlepšovať kvalitu našich služieb, prispôsobovať obsah a štruktúru stránok vaším záujmom a potrebám a zjednodušovať procesy tak, aby boli užívateľsky optimalizované. Na našej stránke môžu byť použité dočasné a trvalé cookies. Dočasné cookies platia len do zatvorenia prehľadávača, trvalé cookies sa v počítači uložia na dlhší čas.


Ak chcete získať informácie viac informácií o súboroch cookies, kliknite sem.

Cookies, si môžete nastaviť vo svojom webovom prehliadači, pričom väčšina prehliadačov je nastavená na automatické akceptovanie cookies. Ak súbory cookie nechcete používať, budete ich musieť odstrániť alebo zablokovať, pričom postup nájdete v pomoci každého prehliadača. Ak používate viaceré zariadenia na prístup k stránkam (napr. počítač, smartphone, tablet), musíte prispôsobiť každý prehliadač na každom zariadení podľa vašich preferencií. 
Ak odmietnete používanie cookies na našej stránke, budete môcť aj naďalej navštevovať a využívať stránku drezydokuchyne.sk. Deaktivácia niektorých cookies môže mať dopad na funkčnosť našich stránok a nemusia sa Vám zobrazovať správne.