Využite zľavu 5% na všetky produkty BLANCO, FRANKE a SCHOCK. KÓD ⇢ ZLV5

Kuchynské drezy 400 – 500 €

Aj v čase inteligentných umývačiek riadu plní kuchynský drez v kuchyni nezastupiteľnú úlohu. Kuchynské drezy zdôrazňujú štýl a celkový vzhľad kuchynského priestoru, preto by ste ich výber rohodne nemali podceňovať. Vyberte si z našej ponuky kuchynských drezov od 400 do 500 €.

#ShowMore#

Existuje niekoľko základných parametrov podľa čoho si kuchynský drez vybrať - tvar drezu, veľkosť drezu, materiál drezu, farba drezu, spôsob montáže a iné.

Hitom posledných rokov sú jednoznačne granitové (kameninové) drezy, ktoré ponúkajú širokú škálu výborných vlastností a možnosť dokonale ich zladiť s granitovými batériami. Nerezové drezy sa zasa perfektne hodia do minimalistických a moderných kuchýň. Kompozitné drezy predstavuju cenovo dostupnú alternatívu s vlastnosťami a moderným vzhľadom kameninových (granitových) drezov a ak chcete viac luxusu, eleganciu vašej kuchyni dodajú keramické drezy. Ako špecialisti na kuchynské drezy ponúkame široký výber len tých najkvalitnejších kuchynských drezov renomovaných značiek v rôznych dizajnoch a povrchových úpravách.

Aký kuchynský drez si vybrať?

Nerezové drezy sú vyrábané z nerezového materiálu a disponujú širokou škálou výnikajúcich vlastností. Ich univerzálnosť je nielen v jednoduchosti farebného zladenia s kuchynskou linkou, ale aj v možnosti použitia v každom dizajne, či už sa jedná o minimalistickú, klasickú, ale aj modernú kuchyňu. Okrem ich univerzálnosti sú aj jednoduché na údržbu, hygienické a potravinovo nezávadné a vďaka možnosti recyklácie ekologické.

Granitové (kameninové) drezy patria momentálne k najvyhľadavanejším typom kuchynských drezov. Povrch granitoých drezov je kamenitý, hodvábny a jemne pórovitý. Sú odolné voči škrabancom, rozbitiu i vysokým teplotám. Taktiež sú hygienicky nezávadné, farebne stále a veľmi jednoduché na údržbu. Hlavnou výhodou granitoých drezov je široká patela farebných prevedení, vďaka čomu ich môžete perfektne zladiť s farbou pracovnej dosky alebo pomocou nich vytvoriť v kuchyni zaujímavý farebný kontrast. Navyše, vďaka farebne zladeným kuchynským batériám dokážete vytvoriť jednoliaty celok, ktorý v kuchyni pôsobí harmonicky a nerušivo.

Keramické drezy prinášajú do kuchyne prírodné materiály. Vďaka ich hladkému bezpórovitému povrchu vyzerajú vždy výborne, pretože nenasávajú nečistoty a ich odstraňovanie vybavíte veľmi rýchlo. Sú odoslné voči pádom, škrabancom a nevadí im ani vysoká teplota. Hodia sa ako do vidieckej, tak aj do modernej kuchyne. Pôsobia nerušivo, čisto a krásne.

Kompozitné drezy tiež nazývané aj tectonite drezy sú vyrábané zo o 100% syntetického materiálu SMC (Sheet Moulding Compound), ktorý sa doposiaľ používal hlavne v automobilovom priemysle pre výrobu komponentov podliehajúcich ťažkému opotrebeniu. Špeciálny povrch s prímesou sklených vlákien (18%) zaručuje jeho odolnosť a pevnosť pri použití v kuchyni. Hlavnou výhodou tohto materiálu je jeho unikátna vodotesná textúra tzv. auto-sleeve, vďaka ktorej voda a nečistoty jednoducho stekajú z povrchu drezu. Druhou výraznou výhodou je jeho 100% recyklovateľnosť, vďaka čomu tieto drezy prispievajú k ochrane životného prostredia.

Neviete sa rozhodnúť? Prečítajte si náš článok: Ako si vybrať ten najlepší kuchynský drez? >>>

50 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty