18/7-2/8 infolinka v obmedzenom režime - objednávky expedujeme štandardne. Využite zľavu 5% na všetky produkty BLANCO, FRANKE a SCHOCK. KÓD ⇢ ZLV5

Varné dosky

Výber varnej dosky by ste rozhodne nemali podceniť. Vhodný typ zvoľte podľa spôsobu varenia, ktorý je vám najbližší. Milovníci klasiky ocenia plynové varné dosky, ktorých výhodou je rýchla a plynulá regulácia teploty. Elektrické, sklokeramickéindukčné varné dosky sa zasa hodia do každej modernej kuchyne. Vyberte si v nezameniteľných prevedeniach z našej ponuky v modernom, štýlovom či rustikálnom dizajne.

#ShowMore#

Plynové varné dosky fungujú na princípe spaľovania plynu, pri ktorom plamene priamo ohrievajú dno nádoby. Výhodou plynových dosiek je jednoduchá, rýchla a plynulá regulácia teploty. Ich nevýhodou je, že potrebujete mať plynovú prípojku a tiež sú náročnejšie na údržbú a čistenie.

Elektrické varné dosky sú skvelým riešením pre kuchyne, ktoré nemajú prívod k plynu. Pre ich jednoduchú údržbu a praktickosť sa rýchlo stali najobľúbenejším typom varných dosiek. Patria sem sklokeramické a indukčné varné dosky.

Sklokeramické varné dosky využívajú vykurovaciu špirálu, ktorá nahreje varnú zónu a teplo sa potom dotykom prenáša do nádoby. Nie sú tak efektívne ako indukčné dosky, no na rozdiel od indukcie nepotrebujete žiadne špeciálne hrnce ani panvice.

Indukčné varné dosky fungujú na princípe elektromagnetickej indukcie, vďaka ktorej teplo nevzniká na povrchu varnej dosky, ale až priamo v nádobe. Nevýhodou je ich vyššia obstarávacia cena a potreba vlastniť panvice a hrnce špeciálne určené pre indukciu.

Kombinované varné dosky alebo 2v1 kombinujú varné zóny elektrických a horáky plynových varných dosiek.

Varné dosky s integrovaným odsávaním predstavujú inovatívne riešenie, kedy je odsávač pár súčasťou varného panelu.

Najpredávanejšie

79 položiek celkom
indukcna varna doska franke smart fsm 302 i bk
ZADARMOZADARMO
108.0606.106
Hore
Ďalšie produkty