Využite zľavu 5% na všetky produkty BLANCO, FRANKE a SCHOCK. KÓD ⇢ ZLV5

Kitchen Aid

Keď v roku 1908 Herbert Johnson z Hobartovej továrne začal zamýšľať a dizajnovať budúcu ikonu kuchynských spotrebičov, vytváral ho tak, aby všetko prispôsobil potrebám profesionálnych pekárov a ušetril im prácu s hnetením veľkého objemu chlebového cesta. Už v roku 1914 tak firma propagovala pôvodný model "H", 80 litrový mixér, ktorý bol pre komerčných pekárov darom z nebies. Druhým krokom k tomu, aby sa KitchenAid dostal do amerických kuchýň bolo jeho ďalšie rozšírenie naprieč vysokokapacitným varením. Po komerčných pekároch sa s ním mohli stretnúť aj námorníci. Model "H" sa totiž stal štandardným vybavením lodí amerického námorníctva, ktorému šetril čas a dodával efektivitu pri zabezpečení stravy pre stovky mužov na palube.

 


Manželka má vždy pravdu

Po obrovskom úspechu, ktorý vzbudzoval v komerčnom použití mohutný model "H" sa Hobart rozhodol pomôcť aj ženám v domácnosti. V tridsiatych rokoch bol výber skupiny testerov nového prístroja vcelku jednoduchý. Vedenie spoločnosti ho jednoducho donieslo ku kritike svojim manželkám. Keď sa jedna z nich vyjadrila, že tento mixér je najlepší kitchen aid (kuchynská záchrana), s ktorou sa kedy stretla, názov mixéra bol na svete. V roku 1927 bola vytvorená zmenšená verzia robota. Model G už predstavoval produkt, ktorý sa do bežnej kuchyne vošiel, súčasne bol aj o niečo lacnejší ... a Amerike učaroval. Len počas prvých troch rokov sa ho predalo 20 tisíc kusov.

 

Miláčik hviezd

S novým dizajnom už nechýbalo veľa, aby sa Kitchen Aid stal najpredávanejším kuchynským robotom všetkých čias. Medzi jeho fanúšikov sa zaradili napríklad John Barrymore - člen slávneho hereckého klanu, E.I. DuPont - zakladateľ jedného z najväčších chemických koncernov, Henry Ford, herečka a aktivistka Myrna Loy, alebo slávny Jekkyl a Hyde Frederick March, tí všetci si nemohli vynachváliť jeho výkon a kvalitu. V roku 1936 firma rozvinula spoluprácu s dizajnérom Egmontom Arensom, ktorý pretvoril výrobok do tak nadčasového dizajnu, že sa udržal až dodnes. Celých 80 rokov tak zostáva takmer bez zmeny a to ako vo svojom vzhľade, tak v stavbe vnútornej konštrukcie.

 


Kuchynský robot Artisan

Vyjadrením osobnosti každého kuchára je vytvorenie zmyselného kulinárskeho zážitku, ktorý zasahuje všetky zmysly, vrátane nášho zraku. KitchenAid vníma svoje roboty ako kreatívne predĺženie rúk kuchára. Vďaka tomu, že poskytujú optimálnu kontrolu na profesionálnej úrovni, sú výsledky rovnaké, ako by boli vytvorené ručne. Kuchynský robot Artisan so sklopnou hlavou poskytuje toto všetko v ikonickom dizajne. Priamy pohon konštruovaný ozubenými kolesami namiesto bežného remeňa zabezpečuje vyššiu účinnosť. Roboty KitchenAid pracujú na nižších výkonoch pri rôznych záťažových podmienkach než bežné roboty. Dôsledkom je potom dlhšia životnosť motora.

 

Pevná konštrukcia

Celokovová konštrukcia,  protišmyková gumová podložka robota zabezpečuje jeho stabilitu a to za akýchkoľvek pracovných podmienok a na každom druhu povrchu. Roboty KitchenAid využívajú planetárny systém mixovania. Činnosť robota je rotačná a navyše sa rotačne pohybuje ako šľahacia metla, tak hnetací hák alebo plochý šľahač a to od stredu až po okraj celej misy. Vďaka tomu sú prísady mixované rýchlo, rovnomerne a dôkladne. S pomocou doplnkového príslušenstva vytvoríte z robota univerzálneho pomocníka vo vašej kuchyni, s ktorým bude prípava jedla zábavou.

 

Ukázať ponuku robotov


Mixéry a šľahače

Niekedy si vo svojej kuchyni možno pripadáte, ako by ste jednoducho nemali dostatok rúk, pretože suroviny je nutné dlho krájaiť alebo mixovať. So šikovným pomocníkom však tieto časovo náročné úkony zvládnete behom pár chvíľ a všetky svoje kulinárske pochúťky vykúzlite ako mávnutím čarovného prútika. Kitchenaid tyčový mixér vyniká ľahkou konštrukciou, vynikajúcim výkonom a pohodlím, kedy možno mixér ľahko ovládať iba jednou rukou. Ideálne pre tých, ktorí žijú vášňou pre varenie. Miešanie, sekanie, šľahanie, drvenie, penenie a mixovanie, to všetko je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.
Máte vždy plnú kontrolu nad prípravou všetkých svojich lahodných receptov a nápojov - od mliečnych koktailov, polievok a smoothies až po hummus, omáčky a detskú výživu. Perfektné pesto, ovocná salsa alebo čerstvá majonéza, to všetko zvládnete s ľahkosťou. Flexibilné a ľahko ovládateľný mixer sa rýchlo stane jedným z vašich obľúbených zariadení. Variabilné úrovne rýchlosti vám ponúkajú väčšiu flexibilitu a kontrolu nad výsledkom. Vďaka regulátoru rýchlosti môžete pripravovať pokrmy a nápoje tak, ako chcete.

 

Mixovanie je umenie

Mixovanie rôznych príchutí a konzistencií je umenie, ktoré môže dohnať vášnivého kuchára až k extáze ... alebo k zúfalstvu. Príliš zmixované - a zničí sa kompozícia, málo zmixované - a stratí sa harmónia. Pre vášnivého kuchára je mixér predovšetkým umeleckým nástrojom. KitchenAid mixér bol pomenovaný podľa unikátneho tvaru nádoby, ktorá pripomína diamant nielen svojím tvarom, ale aj svojou odolnosťou. Nádoba je vyrobená z tvrdeného plastu bez obsahu BPA a bez problémov v nej spracujete horúcej tekutiny, polievky, omáčky, ale aj detské výživy, dezerty, koktaily, osviežujúce sorbety či ľadovej triešte. Je totiž dokonalou kombináciou sily, odolnosti a presnosti, a je navrhnutý tak, aby zabezpečil optimálny výkon a dlhú bezporuchovú životnosť. Patentovaný tvar mixovacích nožov ľahko zvládne rozdrviť ľadové kocky, pripraviť jemné pyré z mäkkého ovocia i našľahať naozaj husté mliečne koktaily. "Soft Start": funkcia pomalého štartu predstavuje pozvoľné zvyšovanie otáčok prispôsobené spracovávaným surovinám, zároveň zabraňujúce nechcenému vystreknutiu tekutín alebo prichytenie surovín k mixovacím nožom. Intelli-Speed® Motor Control detekuje obsah a udržiava optimálnu rýchlosť tak, aby boli všetky prísady perfektne spracované.

 

Ponuka mixérov


Kávovary a príslušenstvo

Chcete mať pod kontrolou prípravu Vašej kávy po celý týždeň? Kávovar s 29 špirálovými tryskami so sprchovacím efektom vyhovie všetkým vašim požiadavkám na moderné kávovary. Nastavte si čas prípravy kávy automaticky na pracovné dni a víkendy alebo automatické funkcie využite k nariadeniu času prípravy kávy ráno či večer. Navyše si vyberiete silu kávy podľa vašej aktuálnej nálady a po jej príprave vám ju bude kávovar udržiavať teplú až po dobu 40 minút.

 

Ukázať ponuku kávovarov


Rýchlovarné kavnice

Vzhľadom k tomu, že rôzne druhy čajov sa pestujú v odlišných podmienkach a vyžadujú rozdielne procesy spracovania, je nutné pre rozvinutie ich jedinečnej chuti a arómy zabezpečiť kvalitnú vodu a optimálnu teplotu vody. Všeobecne platí, že príliš horúca voda spôsobí vylúhovanie trieslovín a ďalších substancií a výsledný nápoj má horkú chuť až pachuť. Čaj zaliaty príliš chladnou vodou bude mať mdlú až vodovú chuť, pretože sa aromatické a chuťové zložky uvoľnili z čajových lístkov len málo. Ďalej platí, že príliš dlhé lúhovania čajových lístkov sa môže prejaviť v horkej a nepríjemnej chuti, zatiaľ čo príliš krátka doba lúhovania spôsobí slabú a neurčitú chuť výsledného nápoja. S kanvicami Kitchen Aid si vďaka možnosti nastavenia teploty zohrejete vždy vodu na ideálnu teplotu

Kitchen Aid kanvice


 

Hriankovače Kitchen Aid

V kuchynskej galaxii sú aj malé hviezdičky, okolo ktorých sa veľké točia. A tou najžiarivejšou z malých je sendvičovač. Priznajte si: poznáte lepší spôsob rána, než sú raňajky s chrumkavým toastom? Snáď len taký, kedy vám k hrianke navyše zavonia aj lahodná káva. A skutoční pôžitkári si začiatok dňa osvieži tiež ovocnou šťavou. Svojim elegantným poňatím krásy vnesú hriankovače KitchenAid do vašej kuchyne nádych doby, kedy svet ešte nebol tak uponáhľaný. Zastavte pri raňajkách čas!

 

Zážitok z prípravy

Hriankovač Kitchen Aid Artisan ponúka skutočne ten najlepší zážitok z toustovania. Auto Sensor automaticky pečivo zasunie a vysunie tousty podľa nastavenia na škále siedmich stupňov "zhnednutia", zatiaľ čo časovač LED indikátorom odpočítava zostávajúci čas. Rovnako ako priateľ, ktorý na vás myslí, hriankovač Artisan bude hrianku udržiavať teplú, ak si ju hneď nevezmete. Ak je kuchyňa srdce domova, náš hriankovač Kitchen Aid Artisan bude srdcom vašej kuchyne.

 

Hriankovače Kitchen Aid


Najpredávanejšie produkty Kitchen Aid

 

 

Žiadne produkty značky Kitchen Aid sa nenašli...